Фундаменти костелу на пл. Галицькій законсервують

Консультативна рада при управлінні охорони історичного середовища ЛМР пропонує законсервувати відкриті фундаменти костелу на пл. Галицькій, виявлені під час робіт з реконструкції фонтану ʺКульбабаʺ. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛМР.

Розкопки на площі Галицькій у Львові. Фото Олена Ляхович, Гал-інфо


На площі пропонують облаштувати громадський простір з фонтаном, але не рекомендують відновлення ʺСвітезянкиʺ чи ʺКульбабиʺ. Об этом сообщает bukovina.in.ua со ссылкой на СМИ.


Нагадаємо, в червні цього року на замовлення Галицької районної адміністрації підрядна організація ПП ʺПатронатʺ розпочала роботи з облаштування нового сухого фонтану на місці фонтану ʺКульбабаʺ. Під час розкопок території під фонтаном виявлено ʺмуриʺ. Археологи та науковці спільно з’ясовували походження знахідки та мали напрацювати рішення щодо їх долі.


Яка доля скандальної площі Галицької у Львові: консервація решток, а далі?


ʺНа розширеному засіданні консультативної ради при управлінні охорони історичного середовища було проведено обговорення, що має бути на місці фонтану „Кульбаба“ — фонтану „Світезянка“ і костелу? Прийняті рішення: відкриті фундаменти костелу законсервувати до настання холодів, опрацювати проект громадського простору, який охопить більшу територію, стіни храму ознакувати візуально в мощенні, встановити мініатюрний макет костелу з інформацією про храм і оточення, забрати кіоски. Фонтан має право там бути, але не рекомендувати відновлення „Світезянки“ чи „Кульбаби“ʺ, — повідомила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.


Фонтан на кістках та зруйнована церква: скандал на площі Галицькій

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/fundamenty_kostelu_na_pl_galytskiy_zakonservuyut_327573.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя